Żylaki odbytu zewnętrzne jak leczyć naturalnymi sposobami?

Wiele osób w dzisiejszych czasach skarży się na nieprzyjemne dolegliwości związane z żylakami odbytu. Niekiedy są to naprawdę młode osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Dla niektórych jest to dolegliwość dziedziczna, spowodowana przez geny. Na żylaki można również sobie samodzielnie zapracować. Często spowodowane są one nieprawidłowym stylem życia, otyłością, ciągłymi zaparciami związanymi z niewłaściwą dietą oraz brakiem ruchu fizycznego. Dlatego na żylaki skarży się tak wiele osób.

Żylaki dzielimy na żylaki odbytu wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te drugie powstają już często jako kolejne stadium choroby. Są to guzki otoczone fałdami skóry wokół odbytu. Z wyglądu przypominają one niewielkie kulki i mogą być bardzo bolesne.

Jakie są pierwsze objawy żylaków odbytu?

Wiele osób bagatelizuje je, ponieważ nie kojarzą się one najczęściej z żylakami odbytu. Bywa, że jest to nieprzyjemny świąd oraz pieczenie. Z czasem jednak, pojawiają się coraz większe trudności z oddawaniem stolca oraz dolegliwości bólowe. Niekiedy można nawet zaobserwować na papierze toaletowym ślady świeżej krwi. Dopiero wtedy większość osób zaczyna obawiać się żylaków odbytu i udaje się do lekarza.

Żylaki odbytu zewnętrzne jak leczyć?

Często leczenie żylaków odbytu zaczynamy dopiero, kiedy pojawiają się one na zewnątrz i są wyczuwalne, na przykład przy pomocy palca. Wiele osób zastanawia się żylaki odbytu jak leczyć naturalnymi metodami, bez interwencji medycznej. Istnieje kilka sposobów, które z pewnością wyciszą problem i pozwolą na pozbycie się dolegliwości bólowych. Należą do nich:

  • Nasiadówki z różnego rodzaju ziołami i naturalnymi składnikami. Poleca się przede wszystkim rumianek i korę dębu. Często wskazany jest również oczar wirginijski. Działa on obkurczająco i dezynfekująco. Naczynia krwionośne zmniejszają swój rozmiar i zaczynają pracować.
  • Nasiadówki w rozgniecionej cebuli lub użycie tamponu nasączonego w soku z cebuli. Jest to jeden ze starszych, babcinych sposobów.
  • W aptece można kupić również naturalne maści na bazie kasztanowca, czy też nagietka.

Wiele osób poleca również znaczącą zmianę sposobu odżywiania. Należy przede wszystkim włączyć do diety spore ilości błonnika pokarmowego (zawarte w ProctoVitale). Można go znaleźć na przykład w owocach i warzywach, ale również w pełnych ziarnach z grubego przemiału oraz w płatkach owsianych. Należy za wszelką cenę unikać zaparć, ale również biegunek.

Ważne jest także wypijanie codziennie sporej ilości płynów, a najlepiej wody mineralnej niegazowanej. Lekarze wskazują nawet na dwa i pół litra wody w ciągu doby. Dzięki płynom, treść kałowa znacznie łatwiej przedostaje się przez jelita i można ją wydalić.

Walka z zewnętrznymi żylakami odbytu nie jest łatwa i często bywa dość bolesna. Niekiedy chorym udaje się jedynie zminimalizować objawy i sprawić, że ból nie będzie odczuwalny, jednakże nie dają oni rady pozbyć się żylaków odbytu bez interwencji proktologa. Zabiegi medyczne na żylaki są całkowicie bezbolesne i pozwalają skutecznie pozbyć się tego problemu.

1 (20%) 1 głosów pod wpisem

5 odpowiedzi do “Żylaki odbytu zewnętrzne jak leczyć naturalnymi sposobami?”

  1. Ja stosuję maść, coś tam pomaga ale chyba będę musiał się wybrać do proktologa podjąć kolejne kroki. Maść przestaje wystarczać. A jak Wy sobie poradziliście z żylakami?

  2. Ja podmywam się ostudzonym naparem z rumianku. Pomaga bardzo 🙂 Koi żylaki i też czuję po takiej pielęgnacji świeżość. Sposób łatwo dostępny, skuteczny i naturalny.

  3. A środę idę do lekarza. Ostatnio mi się pogorszyło. Ból jest nie do zniesienia a po wypróżnianiu widzę ślady krwi.

  4. Ja piję mieszankę ziołową Procto Vitale i w naturalny sposób pozbywam się mojego wstydliwego problemu. Zioła graniczają krwawienia, działają ściągająco i przeciwzapalnie. A mają też właściwości osłonowe i łagodzące podrażnienia.

  5. Kasztanowiec ma niesamowite właściwości – działa przeciwżylakowo, łagodzi zaburzenia trawienne, zwalcza cellulit. Dobrze, że wspomnieliście o nim tutaj 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *